Profil lektorů

Jazyková škola Lexis aktivně spolupracuje s cca 30 lektory různých jazyků, ale lektorský tým se průběžně obměňuje a doplňuje podle aktuálních potřeb zákazníků. Znamená to, že se Vám vždy nejdříve pokusíme zajistit lektora z aktivního týmu, ale  pokud ve Vámi zvoleném termínu budou všichni obsazeni, najdeme Vám cca do 14 dnů lektora nového. Proč až do 14 dnů? Lektoři u nás procházejí dvoukolovým výběrovým řízením (pohovor, testování a ukázková hodina) a také úvodním školením. Výběru věnujeme zvláštní pozornost, protože právě lektoři jsou naší vizitkou a chceme, abyste byli s výukou spokojeni. Prosíme Vás tedy ve vlastním zájmu o trpělivost.

Někteří z našich lektorů se Vám nyní představují...


Jarek

Cizím jazykům se věnuji od malička a staly se mým největším koníčkem. Proto také studuji tlumočnictví a překladatelství a věnuji se tak jazykům naplno. V Lexisu učím už nějaký ten pátek angličtinu, němčinu, ruštinu a italštinu. Hodně se zajímám o mezinárodní vztahy a politické dění ve světě.

V hodinách se snažím přizpůsobit požadavkům svých žáků, počínaje čistou konverzací a gramatickým drilem konče. V rámci možností mluvím pouze v daném cizím jazyce, avšak pro hlubší pochopení fungování jazyka jej srovnávám s češtinou, protože nevěřím, že se člověk v dospělém věku naučí jazyk jen posloucháním, nýbrž kognitivním porovnáním cizího jazyka s mateřským. Hodiny se snažím oživovat posloucháním zpráv na internetu nebo čtením zahraničního tisku.


Dáša

Angličtinu učím na různých úrovních, včetně přípravy na Cambridge Certificates (FCE, CAE), přes 10 let.

Ve svých hodinách se snažím využívat své zkušenosti z dlouhodobých pobytů v zahraničí (USA, Singapur) hlavně ve velmi efektivní a přímé Callan metodě. Tato metoda je založena na poslechu, intenzivním opakování celých větných celků a drilování. Výuka probíhá buď ve speciálních Callan kurzech nebo zmiňované postupy zapojuji i do běžných hodin v kombinaci s klasičtějšími metodami se zohledněním úrovně a požadavků studentů.


Štěpánka

Po kratší profesní přestávce jsem se znovu vrátila k výuce jazyků, protože jsem zjistila, že je to práce, která mě baví. A mým hlavním cílem je, aby moje hodiny bavily i vás.

Při výuce angličtiny, francouzštiny a češtiny pro cizince se snažím přistupovat ke každému studentovi jinak, s ohledem na individuální potřeby a přání. Chcete si upevnit základy? Vylepšit gramatiku? Zbavit se zažitých chyb? Rozumět textům a poslechům? Ráda vám s tím pomůžu. Chcete si jenom povídat a rozšiřovat slovní zásobu? I to vám mohu nabídnout.

Mým velkým koníčkem jsou vytrvalostní sporty – dlouhé běhy, běžky, dálkové plavání. Jsem prostě povahou vytrvalec, a když se do něčeho pustím, tak mě jen tak něco neodradí. S notnou dávkou vytrvalosti přistupuji i ke svým studentům, kterým se snažím předat nejen znalosti, ale hlavně lásku k cizím jazykům a chuť učit se něco nového.

 


Jana

Dokočila jsem vysokou školu se zaměřením na životní prostředí a angličtině se věnujiž sedmnáctým rokem. Během této doby se mi podařilo získat certifikát CAE a mnoho mne naučila především práce s anglicky mluvícími turisty z celého světa.

Bez domácí přípravy se člověk jazyku nenaučí. Ovšem vím, jaké to je přijít po celém dni z práce a uvědomit si, že mě čeká ještě hodina angličtiny, proto se své hodiny snažím vést hravou formou s využitím obrazových a dalších materiálů. Důraz kladu na opakování probraného a schopnost studentů reagovat na čekané i nečekané situace, které je mohou v anglickém světě potkat - fantazii se meze nekladou:).
 


Esther

I am from England and guess what, I teach English! I teach a wide range of students from children through to business English to exam preparation to conversational and enjoy this mix and getting to meet a wide range of people. I try to motivate my students but also more importantly to believe in themselves and their ability. Because confidence is one of the most important things in learning a language, I find. I also push my students to increase their vocabulary and also to do their homework, which is very important to long-term success. I work hard for my students, tailoring the lessons to their needs and desires. From my students, I expect them to try their hardest and it does not matter if there are a hundred mistakes with their English, it is the effort that is put in that is more important to me.

Besides teaching, I love going into the countryside for walks and exploring the beautiful country of the Czech Republic.I love history too, visiting historical buildings, learning about the past and different cultures, it is all very interesting to me and this what I studied at university. But more importantly, I love music! In Prague, I play the viola and have joined a Czech orchestra, which I really enjoy playing in. I just love playing!


Nick

A popular British teacher of both one-to-one and group courses. His teaching style is calm, organized and easygoing. He leaves a lot of space to his students´performance. You wil definitely enjoy the class if you are talkative and interested in several ongoing topics. He also teaches French. 

 


 Káťa

Angličtinu jsem začala učit už během studia na vysoké škole-ff UK obor anglistika a amerikanistika-a hned od začátku mě tato činnost nadchla a pohltila. Věřím, že s nadšením jde vše snáz, což se vztahuje i na výuku, resp. učení se cizích jazyků. Nerada se nudím, a proto  se snažím , aby i v mých hodinách byla zábava. 
 
 
 

  Klára

  K jazyku jako takovému jsem měla kladný vztah už od malička. Nejvíc mě fascinovala čeština a angličtina. Českým jazykem jsem se zaobírala převážně na literární úrovni, proto jsem také vystudovala VOŠ Publicistiky. Angličtinu jsem vnímala jako klíč do nové dimenze – spolu s její znalostí se mi otevřela nová kultura, její nuance a zvyklosti. Angličtina je pro mne ale i srdcová záležitost - ráda si přečtu knížku či se podívám na film v originálním znění, vedle toho také ráda cestuji - několikrát jsem navštívila USA a vždy to pro mě byl neobyčejný zážitek. V Lexisu učím od jara 2015 a specializuji se na individuální lekce. Vztah mezi klientem a lektorem je pro mě velmi důležitý, proto se snažím svým studentům vyjít maximálně vstříc – konverzaci, čtení, poslechy i gramatiku přizpůsobuji potřebám a zájmům studenta. Ve volném čase se zajímám o kulturu – ráda chodím do divadla a kina. Také ráda fotografuji a navštěvuji taneční kurzy. V současné době se učím italsky.