Profil lektorů

Jazyková škola Lexis aktivně spolupracuje s cca 30 lektory různých jazyků, ale lektorský tým se průběžně obměňuje a doplňuje podle aktuálních potřeb zákazníků. Znamená to, že se Vám vždy nejdříve pokusíme zajistit lektora z aktivního týmu, ale  pokud ve Vámi zvoleném termínu budou všichni obsazeni, najdeme Vám cca do 14 dnů lektora nového. Proč až do 14 dnů? Lektoři u nás procházejí dvoukolovým výběrovým řízením (pohovor, testování a ukázková hodina) a také úvodním školením. Výběru věnujeme zvláštní pozornost, protože právě lektoři jsou naší vizitkou a chceme, abyste byli s výukou spokojeni. Prosíme Vás tedy ve vlastním zájmu o trpělivost.

Někteří z našich lektorů se Vám nyní představují...


 

Dáša

Angličtinu učím na různých úrovních, včetně přípravy na Cambridge Certificates (FCE, CAE), přes 12 let.

Ve svých hodinách se snažím využívat své zkušenosti z dlouhodobých pobytů v zahraničí (USA, Singapur) hlavně ve velmi efektivní a přímé Callan metodě. Tato metoda je založena na poslechu, intenzivním opakování celých větných celků a drilování. Výuka probíhá buď ve speciálních Callan kurzech nebo zmiňované postupy zapojuji i do běžných hodin v kombinaci s klasičtějšími metodami se zohledněním úrovně a požadavků studentů.

V současné době mě můžete potkávat i v kanceláři Lexisu, protože se starám o veřejné i individuální kurzy a knihovnu. 


Štěpánka

Po kratší profesní přestávce jsem se znovu vrátila k výuce jazyků, protože jsem zjistila, že je to práce, která mě baví. A mým hlavním cílem je, aby moje hodiny bavily i vás.

Při výuce angličtiny, francouzštiny a češtiny pro cizince se snažím přistupovat ke každému studentovi jinak, s ohledem na individuální potřeby a přání. Chcete si upevnit základy? Vylepšit gramatiku? Zbavit se zažitých chyb? Rozumět textům a poslechům? Ráda vám s tím pomůžu. Chcete si jenom povídat a rozšiřovat slovní zásobu? I to vám mohu nabídnout.

Mým velkým koníčkem jsou vytrvalostní sporty – dlouhé běhy, běžky, dálkové plavání. Jsem prostě povahou vytrvalec, a když se do něčeho pustím, tak mě jen tak něco neodradí. S notnou dávkou vytrvalosti přistupuji i ke svým studentům, kterým se snažím předat nejen znalosti, ale hlavně lásku k cizím jazykům a chuť učit se něco nového.

 


Lenka

I am passionate about English culture and language and teaching English too!

I love travelling, culture, meeting new and interesting people, effective communication, foreign languages and yoga. My aim is to make English lessons as enjoyable as possible and the same time up to standards expected.  I am friendly and live in Prague 4. I have lived in Great Britain twice, once as an au-pair in Sevenoaks, Kent for around 10 moths and for the second time in London for almost six years working there in hotel industry and exploring  the city and the UK. Since that time I have seen a lot of amazing musicals in West End too J


Nick

A popular British teacher of both one-to-one and group courses. His teaching style is calm, organized and easygoing. He leaves a lot of space to his students´performance. You wil definitely enjoy the class if you are talkative and interested in several ongoing topics. He also teaches French. 

 

 


 Káťa

Angličtinu jsem začala učit už během studia na vysoké škole-ff UK obor anglistika a amerikanistika-a hned od začátku mě tato činnost nadchla a pohltila. Věřím, že s nadšením jde vše snáz, což se vztahuje i na výuku, resp. učení se cizích jazyků. Nerada se nudím, a proto  se snažím , aby i v mých hodinách byla zábava. 
 
 
 
 
 

  Klára

  K jazyku jako takovému jsem měla kladný vztah už od malička. Nejvíc mě fascinovala čeština a angličtina. Českým jazykem jsem se zaobírala převážně na literární úrovni, proto jsem také vystudovala VOŠ Publicistiky. Angličtinu jsem vnímala jako klíč do nové dimenze – spolu s její znalostí se mi otevřela nová kultura, její nuance a zvyklosti. Angličtina je pro mne ale i srdcová záležitost - ráda si přečtu knížku či se podívám na film v originálním znění, vedle toho také ráda cestuji - několikrát jsem navštívila USA a vždy to pro mě byl neobyčejný zážitek. V Lexisu učím od jara 2015 a specializuji se na individuální lekce. Vztah mezi klientem a lektorem je pro mě velmi důležitý, proto se snažím svým studentům vyjít maximálně vstříc – konverzaci, čtení, poslechy i gramatiku přizpůsobuji potřebám a zájmům studenta. Ve volném čase se zajímám o kulturu – ráda chodím do divadla a kina. Také ráda fotografuji a navštěvuji taneční kurzy. V současné době se učím italsky.